В статьях В гостевой В вопросах и ответах В остальных разделах
В разделе
Календарь
26
апреля, пт
13 апреля по старому стилю

Посмотреть события этого дня

Молитвы Григорию Новому

Читать полную версию этой статьи


Молитва Святому Новомучѣнику  Григорію Новому
О, Святы́й Уго́дниче Бо́жій Григо́рiе, до сме́рти Го́споду и Пома́заннику Его вѣ́ренъ бы́вый и за Царя́ же отъ сы́новей діа́вола сме́рть вкуси́вый, Святы́й Новому́чениче и Чудотво́рче Григо́ріе. Ты́ помоли́ся о е́же Наро́ду Ру́сскому отъ бесо́вскаго обольще́нія изба́витися, и се́ти діа́вола всю́ Россі́ю спу́тавшіе моли́твою твое́ю о́гненной попали́ти, и въ ничто́же наве́ты лука́ваго на Пома́занниковъ Бо́жіихъ и Святу́ю Ру́сь обрати́ти. Да́бы всѣ́мъ на́мъ въ Ра́зумъ Истины пріити́ и прине́сти Бо́гу Собо́рное Покая́ніе въ грѣхѣ́ измѣ́ны Царю́ Боговенча́нному. Да воскре́ситъ Небе́сный Царь Святу́ю Ру́сь Правосла́вную во явле́ніи Царя́ Самодержа́внаго, и облече́тъ на́съ въ Пла́мень Ду́ха Огненный: въ ре́вность по Сла́ве Имени Бо́жія необори́мую и въ вѣ́рность гря́дущему Царю́-побѣди́телю непоколеби́мую. Да́бы и на́мъ досто́йно Бо́гу и хрісту́ Его́ на земли́ послужи́ти и тѣ́мъ Благода́ть Бо́жію оби́льно стяжа́ти и спасе́ніе улучи́ти и къ тебѣ́, Григо́рiе, въ Небе́сное Ца́рствiе пресели́тися, иде́же съ тобо́ю и всѣ́ми Святы́ми просла́вимъ: Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́нѣ, и при́сно, и во вѣ́ки вѣко́въ. Ами́нь

Еще одна молитва новому чудотворцу Григорию, напечатанная в газете "Комсомольская правда" в 2000-ом году, благословленная Старцем Николаем Гурьяновым для каждодневного чтения.

"О пророче, яко един от древних, сый един от последних, препростый, якоже пресветлое сткло для воли Христовой. Что ся умножиша стужающие тебе: мноззи востают на тя даже доныне.Ты же заступник еси Алексию Царевичу, славо Руси Святыя, возносяй главы наша от египетских котлов.Тобою Господь сокровищенствует нам спасение, яко на людех твоих тобою благословение Христа Бога нашего в Троице приснославимого. Аминь".

 

Комментарии     Перейти к форме написания комментария

Комментариев нет

Оставить свой комментарий

Для комментирования материалов необходимо зарегистрироваться 

Я уже зарегистрирован

e-mail *

Пароль *

 

Запомнить меня

Я хочу зарегистрироваться

e-mail *

Пароль *

Повторите пароль *

Как Вас называть на сайте *

Код с картинки *